czwartek, 13 listopada 2014

Test 7 - Rejestrator obrazu cz.3

Witajcie!

Dziś już ostatnia część testu rejestratora obrazu. Jazda po zmroku oraz podsumowanie.


Wynik testu - nagrywanie po zmroku

Nagrałem dwa filmiki. Pierwszy pokazuje, nagrywanie po zmroku, ale przy w miarę dobrym oświetleniu na drodze. Drugi, to jazda przy bardzo słabym oświetleniu jezdni.
Sprawdźmy w takim razie, jakie są efekty.

Film 1.


No cóż...Jakby to powiedzieć? Sam byłem zaskoczony. Szczerze powiedziawszy spodziewałem się absolutnie czegoś innego. Ale jest, jak jest. Stanowczo muszę przyznać, że ten sprzęt nie nadaje się do nagrywanie po zmroku. Dla upewnienia sprawdźmy to również na drugim filmie. Przypomnę, drugi film jest przy bardzo słabym oświetleniu, tak wiem, pewnie się już domyślacie efektów. Nie mniej jednak przekonajmy się.

Film 2.


Jest tak, jak za pewne myśleliście. Fatalnie! Przy takim oświetleniu drogi niemal zupełnie nic nie widać. Tak jak na pierwszym filmie jeszcze można było się czegoś dopatrzeć, tak drugi to totalna zgadywanka. Kamera przy takim oświetleniu nie zdaje egzaminu. Zasadniczo można ją wyłączyć i wyjdzie na to samo. Totalna klapa! 

Ważna rzecz! 
Zdarzają się niestety przypadki, że kamera się totalnie zwiesza. Jedynie wyjęcie baterii, resetuje urządzenie. Podczas jednodniowego testu łapał ze 3 razy zawieszkę. Co nie znaczy, że jest tak ciągle. Głównie dzieje się tak podczas ustawiania różnych funkcji, w dość szybkim tempie ( urządzenie ewidentnie nie nadąża) i to w dodatku podczas nagrywania.

Podsumujmy wszystkie 3 części testu.

Wygląd, jak pamiętacie nie jest czymś fantastycznym, wysublimowanym, czy po prostu fajnym. Jego duży rozmiar niestety wpływa niekorzystnie na jego funkcjonalność. Montaż tego urządzenia to czysta przyjemność, kilka prostych kroków i kamera jest gotowa do korzystania. Rejestrator nie jest skomplikowany, ma same funkcjonalne opcje. Nie jest przesadnie wyposażony w jakieś zbędne "bajery". Możemy w nim znaleźć wszystkie podstawowe opcje, a zarazem te najbardziej potrzebne i najczęściej wykorzystywane. 
Przejdźmy do najważniejszej funkcji - nagrywanie. Za dnia nie mam żadnych zarzutów, obraz jest optymalnie wyraźny. W czasie deszczu także daje radę. W nocy, albo przy słabym oświetleniu drogi, kamera na nic nam się nie przyda! Możemy ją wyłączyć, bo i tak nic nie zobaczymy.

Ale pamiętajmy, że nie oceniam tu kamery za 300 zł czy więcej, ale za jedyne 80 zł! Za te pieniądze raczej nie ma, co oczekiwać nie wiadomo, czego. Podsumowując, ja jestem zaskoczony, że obraz jest całkiem wyraźny. Bałem się, że będzie to jedna wielka lipa. Ogólnie, polecam kamerę. Jak za te pieniądze jest całkiem dobrze, może nie wszystko jest tak jakbym oczekiwał, ale to nie zmienia faktu, że kamera działa, nagrywa i w sumie jest ok.

Moja ocena: 4+/6