sobota, 3 maja 2014

Test 4 - Centralka zdalnego sterowaniaWitam po dłuższej przerwie, dziś zajmę się oceną centralki zdalnego sterowania RTX model KE4.Swoje przygotowania rozpocząłem od przeszukania internetu. Dość długo szukałem, nim udało mi się znaleźć odpowiedni. Szukałem czegoś niezbyt drogiego, ale za razem dobrego i godnego polecenia. Po przeczytaniu wielu opinii i komentarzy na jego temat, postanowiłem zakupić centralkę firmy RTX, odpowiednią do modelu mojego samochodu. Już po 2 dniach otrzymałem przesyłkę. 
Od razu postanowiłem się pobawić w podłączenie i przetestowanie go dla Was. 
Mimo że zabawa trwała dość długo (około pół dnia), to udało się ją podłączyć. W zestawie dołączony był schemat podłączenia, który niestety nie do końca okazał się precyzyjny, poza tym w moim samochodzie już kiedyś był zamontowany sterownik zdalnego sterowania, który dodatkowo utrudnił cały montaż.


Sterownik jest wyposażony w parę ciekawych funkcji takich jak:

- Domykanie szyb (niestety jedynie w samochodach wyposażonych w tzw. funkcję "komfort")
- Oddzielne otwieranie bagażnika 
- Blokadę odjazdu 
- Alarm włamaniowyW Zestawie Sterownika znajdują się :

- Sterownik RTX 
- 2 piloty 
- instrukcja w języku polskim
- kontrolka Led
- wiązka kabli 
Wyniki testu


Wygląd oraz estetyka

Estetyczny, prosty i funkcjonalny, tak w skrócie można opisać to urządzenie. Materiał, z którego został wykonany pilot ( tu zostałem mile zaskoczony) wydaje się być dość solidny i raczej podczas użytkowania nie powinien się zniszczyć. Urządzenie zostało ładnie wykończone, bez żadnej tandety. 
Moja ocena: 6/6
Zastosowanie

Sterownik w moim samochodzie ( Fiat Punto 2 ) znalazł zastosowanie w zdalnym sterowaniu central zamkiem z sygnałem dźwiękowym oraz świetlnym. Niestety pozostałe funkcje nie mają racji bytu w moim aucie, także nie mogę się wypowiedzieć w tej kwestii.
Moja ocena: 5/6 

Funkcjonalność

Co do samej funkcjonalności urządzenia, działa! A to już jest sukces, od samego początku miałem pewne obawy, czy faktycznie coś, co kosztuje ok. 200zł faktycznie może być sprawne, a jednak było i jest nadal. Sterownik oraz pilot spełniają w 100% swoją rolę. Auto zamyka się z pilota i otwiera, jest przy tym sygnał dźwiękowy ( przy podłączeniu do syrenki ), oraz świetlny. Także, nie mam co do tego żadnych zastrzeżeń.
Moja ocena: 6/6 

Podsumowanie
Cóż mogę powiedzieć, urządzenia działa i jak na razie nie zawodzi. Nie kosztuje ono może 10 zł, ale kto chciałby mieć funkcję otwierania i zamykania samochodu w takiej cenie i się zawsze zastanawiać czy nasze auto jeszcze stoi pod pracą :) Patrząc na cenę, jakość i funkcjonalność, oraz niestety sam montaż ( oczywiście mowa tu o samodzielnym zamontowaniu) to może nie wszystko jest cudowne i jasne od samego początku, ale i tak z czystym sumieniem mogę za całokształt przyznać:
 Moja ocena: 5+/6